I POWIATOWA MINIOLIMPIADA SPORTOWA

 

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć
 niech będę dzielny w swym wysiłku”

 

Dnia 17 czerwca w godz. 8.30 – 12.30 w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Błoniu odbyła się I Powiatowa Miniolimpiada z udziałem  dzieci z klas integracyjnych SP2 oraz uczniów ze szkoły podstawowej z Brwinowa, Leszna i Ożarowa Mazowieckiego. Byliśmy organizatorami tej imprezy.

Zawody prowadził nauczyciel wychowania fizycznego w SP2 - Karol Cieloch. W organizacji olimpiady czynnie wzięli udział nauczyciele zespołu terapeutycznego i nauczania integracyjnego SP2 oraz nauczyciele i uczniowie klas integracyjnych Gimnazjum Nr 1 w Błoniu.

Olimpiadę rozpoczęła prezes Stowarzyszenia Aldona Cyranowicz. Inauguracyjny bieg z płonącą pochodnią i zapalenie znicza należały do Aleksandry Klus z kl. VIa, zaś Izabela Gajewska z tej samej klasy przypomniała zebranym słowa przysięgi olimpijskiej.

Odbyły się liczne konkurencje sportowe, np. bieg na 60 m, skok w dal, sztafeta, bieg z przeszkodami, rzut piłką lekarską i rzut piłeczką palantową oraz gry zespołowe. Startowali w nich uczniowie z czterech szkół.

Niestety pogoda sprawiła nam psikusa, zaczął padać deszcz. Z tego powodu uczniowie klas młodszych przeszli do sali gimnastycznej, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. W organizacji zabaw dzielnie pomagali gimnazjaliści i uczniowie klasy Vc i VIa z naszej szkoły. Najpierw dzieci tworzyły rysunki na temat „Wakacje na sportowo”, następnie brały udział w zabawach sportowych i zręcznościowych, takich jak: chodzenie na szczudłach, gra w kręgle, rzuty piłką do kosza, puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Wszystkim chętnym nauczyciele malowali buzie.

Po smacznym posiłku przyrządzonym  przez panią Elżbietę Sierocińską, właścicielkę Motelu JANKAZ ogłoszone zostały wyniki zawodów sportowych oraz konkursu plastycznego na temat: „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”.

Dumni zwycięzcy stawali na prawdziwym podium. Dekorowano ich medalami, otrzymali też dyplomy i nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Organizacja Powiatowej Miniolimpiady możliwa była dzięki wsparciu finansowemu powiatu warszawskiego zachodniego i gminy Błonie oraz pomocy ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie przyłączyli się do naszej inicjatywy. Z całego serca DZIĘKUJEMY!

>>> Powrót>>>