Udział Stowarzyszenia w WALK THE GRANTS
- marszu beneficjentów norweskich grantów

30 maja 2011 r. blisko 200 beneficjentów i wielu miłośników nordic walking wzięło udział  w marszu ,,Walk the Grants”, zorganizowanym przez Ambasadę Norwegii. W imprezie tej uczestniczyła też 3-osobowa reprezentacja naszego Stowarzyszenia – Aldona Cyranowicz, Anna Wieczorkowska i Beata Kynczew.

Marsz rozpoczął się na Rynku Starego Miasta. Stamtąd po krótkiej rozgrywce wyruszyliśmy w kierunku Zamku Ujazdowskiego. 5-kilometrowy marsz przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Mimo że pierwszy raz maszerowaliśmy z kijkami do nordic walking, szło nam to całkiem nieźle. Przed Zamkiem Ujazdowskim w Warszawie, na mecie stanęła kilkumetrowa mapa Polski. Uczestnicy marszu wypełnili ją różnokolorowymi punktami, które stały się symbolem finansowego wsparcia, jakiego  w ostatnich latach Norwegia udzieliła Polsce. Wśród zaznaczonych punktów był także nasz – dowód na to, że zrealizowaliśmy projekt „Na początek drogi po Uśmiech Ucznia” , współfinansowany z funduszy norweskich.

Imprezie towarzyszył wernisaż wystawy dokumentującej wybrane projekty sfinansowane przez granty oraz prezentacje multimedialne. Imprezę uświetnił koncert w wykonaniu artystów (Grzecha Piotrowskiego z wokalistką Katarzyną Moś), którzy uczestniczyli w kilku projektach Funduszu Wymiany Kulturalnej.

Honorowy patronat nad marszem „Walk the Grants” objęli Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego oraz Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W biegu wziął udział Ambasador Norwegii, pan Enok Nygaard, którego poznaliśmy osobiście, jadąc autobusem w stronę Starego Miasta. Okazało się, że pan Ambasador – jak większość mieszkańców Norwegii - preferuje ekologiczny tryb życia, porusza się po stolicy tylko środkami komunikacji miejskiej. Przed marszem udało nam się zrobić wspólne zdjęcie (patrz – galeria).

Marsz okazał się strzałem w dziesiątkę. Był to wspaniały sposób na zademonstrowanie skali i różnorodności projektów zrealizowanych przy współudziale funduszy norweskich. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się znaleźć w doborowym gronie tych, którym udało się wygrać konkurs dotacyjny (w rankingu zdobyliśmy maksimum – 100 punktów) i skorzystać z norweskiego wsparcia. Przypominam, że projekt „Na początek drogi po Uśmiech Ucznia” zakładał działania służące rozwojowi osobowemu i instytucjonalnemu naszego stowarzyszenia.

>>> Powrót>>>