KONKURS POWIATOWY O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII POWIATU WARSZAWSKIEGO ZACHODNIEGO

Dnia 24 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu odbył się finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Była to druga edycja tego konkursu, zorganizowana – podobnie jak w roku ubiegłym – przez Stowarzyszenie O UŚMIECH UCZNIA, które przystąpiło do konkursu zorganizowanego przez powiat warszawski zachodni i zdobyło fundusze na realizację projektu „Różne oblicza patriotyzmu”. Środki finansowe na realizację tego Zadania otrzymaliśmy też od Gminy Błonie.

Projekt zakłada organizację w roku 2013 przedsięwzięć służących aktywizacji dzieci i młodzieży wokół działań służących kształtowaniu i pielęgnowaniu szacunku dla polskiego języka, polskiej literatury, muzyki i historii narodowej. Zaplanowaliśmy organizację trzech konkursów: recytatorskiego poezji Juliana Tuwima (październik), Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej (listopad) oraz zakończonego właśnie konkursu ortograficznego.

Do rywalizacji  o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII stanęło ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Błonia, Bieniewic, Ożarowa i Leszna. Pisali arcytrudne dyktando, z którym doskonale sobie poradzili. Świadczy o tym liczba laureatów – nagrody otrzymało aż 35 uczniów.

Podczas uroczystości finałowej Pan Wiceburmistrz Marek Książek reprezentujący gminę Błonie oraz panowie: Przewodniczący Jerzy Wójcik i Radny Romuald Reszka, reprezentujący powiat warszawski zachodni, wręczyli nagrody: 3 laureatom I miejsca, 7 zdobywcom II miejsca, 15 – III miejsca i 10 uczniom, którzy uzyskali wyróżnienie.

Są to:

wśród klas czwartych:

II miejsce: P.Stępień (Zespół Szkół w Bieniewicach), M. Majtczak (SP1 Błonie) i J. Berger (SP2 Błonie);

III miejsce: E.Marciniak (SP1 Błonie), D.Kruk (SP2 Błonie)

Wyróżnienie: A.Kołacz (SP2 Błonie) i J.Słowińska (Zespół Szkół w Bieniewicach);

w grupie piątoklasistów:

II miejsce: S.Sender (Zespół Szkół w Lesznie),

III miejsce: J.Sadłocha (Zespół Szkół w Bieniewicach) i H.Wyszomierska (SP2 Ożarów);

z grona uczniów klas szóstych:

I miejsce: D.Marciniak (SP1 Błonie), O.Warmińska (SP2 Błonie),

II miejsce: A.Krawczuk (SP1 Błonie)

III miejsce: N.Ochodzka, B.Szymański (SP2 Błonie), K.Bareja (Zespół Szkół w Lesznie),

Wyróżnienie: P.Dobrzycka (SP2 Błonie), K.Laskowska (SP1 Błonie), O.Stawiarz (Zespół Szkół w Bieniewicach);

wśród gimnazjalistów:

I miejsce: K.Zając (Zespół Szkół w Lesznie),

II miejsce: J.Góral (Gimn. nr 1 w Błoniu), K.Dylik (Zespół Szkół w Lesznie),

III miejsce: A.Dymińska, J.Michalec (Gimn. nr 1 w Błoniu), A.Chojnacka, K.Niewiadomska, P.Łazowska, D.Kossakowski (Gimn. nr 2 w Błoniu), P.Iwanicka, J.Cikowska (Zespół Szkół w Lesznie),

Wyróżnienie: A.Starnawska, J.Chełmińska, P.Żukiewicz (Gimn. nr 2 w Błoniu), K.Stańczuk, K.Krzycka (Zespół Szkół w Bieniewicach).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, w tym szczególnie jego laureatom, którzy są naprawdę MISTRZAMI ORTOGRAFII. Serdecznie dziękujemy Paniom Polonistkom, które przyczyniły się do sukcesu swoich uczniów. Wszystkim życzymy słonecznych, pełnych przygód wakacji, a za rok zapraszamy do kolejnej edycji konkursu ortograficznego.

W imieniu Organizatorów:

Aldona Cyranowicz