„DWÓJKOWY DZIEŃ INTEGRACJI”

RAZEM – ZDROWO, BEZPIECZNIE, CIEKAWIE!

12 października w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka odbył się „Dwójkowy Dzień Integracji” – festyn rodzinny zorganizowany pod hasłem „Razem – zdrowo, bezpiecznie, ciekawie!”. Mimo dość niskiej temperatury w imprezie wzięło udział ponad 200 osób. Dzieci i dorośli bawili się doskonale, biorąc udział w różnego rodzaju formach aktywności.

Festyn rozpoczął się od pokazu iluzji na wesoło w wykonaniu zaproszonej „czarodziejki” Marty Julii Jasińskiej. Potem wszyscy przenieśliśmy się na boisko szkolne, gdzie rozgrzała nas ZUMBA – bawiliśmy się doskonale pod kierunkiem Martyny Winiarek. Następnie uczestnicy imprezy mogli podziwiać prezentacje taneczno-sportowe i pokazy owocowo-warzywnej mody w wykonaniu klas IV-VI uczestniczących w Konkursie o tytuł Zdrowej Klasy na Medal. Uczniowie i rodzice spragnieni sportowej rywalizacji mogli wziąć udział w zabawnych konkurencjach, np. biegu tyłem, przeciąganiu liny lub sztafecie na jednej nodze. Dzieci lubiące gry planszowe walczyły w Turnieju SUPERFARMERA, zorganizowanego we współpracy z zaprzyjaźnioną Firmą GRANNA.  Było też mnóstwo zabaw integracyjnych: ogromne bańki, malowanie buziek, kreatywne druciki, niezwykłe postacie i nie tylko z baloników, ogromne bierki, Niewidzialny Tor Przeszkód, Kramik Zmysłów…

Gościliśmy także dwoje policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Chętni uczniowie mogli się sprawdzić w roli rowerzystów, a właściciele rowerów mogli je oznakować.

Po wyczerpującej zabawie można było zregenerować siły, zajadając mleczne przysmaki podarowane przez Firmę BAKOMA (DZIĘKUJEMY!), owoce – świeże i suszone oraz słodkie co nieco.

Październikowy festyn był propozycją zagospodarowania sobotniego przedpołudnia poprzez aktywność ruchową i zabawę, mające na celu integrację wszystkich, którzy tego dnia zdecydowali się spędzić czas w SP2. Radosny uśmiech dzieci oraz zadowolenie ich rodziców były widoczne podczas całej imprezy, co dowodzi, że spodobała się ona wszystkim jej uczestnikom. 

Festyn zorganizowany został przy wsparciu finansowym Rady Rodziców, Gminy Błonie oraz Stowarzyszenia O USMIECH UCZNIA, realizującego projekt MEN „Razem Damy Radę – Korczakowska Szkoła Równych Szans”. Nie byłoby tej imprezy bez zaangażowania nauczycieli SP2 oraz wsparcia ze strony ludzi dobrej woli: pań – Bożeny Michalskiej z Firmy Granna, Martyna Winiarek, Emilii Rochmińskiej oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KSP. Wszystkim z całego serca dziękujemy!

Aldona Cyranowicz