H:\Logo_stowarzyszenie\stowarzyszenie_logo.png  

TANECZNYM KROKIEM DO AKTYWNEJ INTEGRACJI

Od października do końca czerwca w SP2 nasze stowarzyszenie realizuje projekt „Tanecznym krokiem do aktywnej integracji” (w ramach Działania 7.3 POKL). Realizowane działania współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt zakłada budzenie aktywności i więzi społeczności szkolnej i społeczności lokalnej poprzez udział w zajęciach tanecznych i ruchowych.

Dotychczas zorganizowane zostały:

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z SP2 – prowadzi je pani Aneta Rosłoń-Nowak;

Zajęcia taneczne dla dzieci młodszych i starszych (klasy I-III – 2 grupy, klasy IV-VI – 1 grupa) – prowadzi je pani Kaja ze Studia Ruchu i Tańca TWIST.

Gry i zabawy taneczno – muzyczno - ruchowe  prowadzone w świetlicy szkolnej przez panią ze studia TWIST.

Zabawy taneczne dla maluszków – dzieci w wieku 4-6 lat prowadzone w soboty przez panią ze studia TWIST.

Aerobik – zajęcia prowadzone przez panią Agnieszkę Kurach.

Zainteresowanie projektem jest bardzo duże. Zarówno dzieci, jak i dorośli uczestnicy poszczególnych działań bardzo chętnie biorą w nich udział. Już dziś – mimo że minęły dopiero niespełna 3 miesiące – widać efekty. Dzieci uczą się błyskawicznie nowych kroków tanecznych, doskonalą koordynację motoryczną sprawność fizyczną. Dorośli świetnie się bawią, czerpiąc przyjemność z aktywności fizycznej podczas zajęć aerobiku. Projekt okazał się świetnym pomysłem na aktywizację i integrację społeczności lokalnej, na szeroko pojmowane „bycie razem”. 

>>> Powrót>>>